Dziewica z Loreto i Symfonia Niewinnych Kiko Argüello
W malowniczej scenerii placu przed bazyliką Santa Casa w Loreto, w piątek wieczorem, 19 czerwca 2026 r., o zachodzie słońca, odbyło się wyjątkowe wydarzenie o wielorakim znaczeniu, którego intensywność podkreślił gest dyrygenta, który rozpoczynając „bis” ostatniego utworu poświęconego Maryi, uniósł rękę ku niebu, jakby chciał je otworzyć, aby uczynić obecną Najświętszą Dziewicę. W obecności Kiko Argüello – powitany z wielką serdecznością i gromkimi brawami po wejściu na plac – oraz